PlayStation 1 FAT a originální krabice (JAP)

Akce Dárek zdarma
ZDARMAZDARMA 5 999 Kč –10 %
PlayStation 1 FAT a originální krabice (JAP)
5 999 Kč –10 % 5 399 Kč
Skladem
Možnosti doručení

PlayStation (též nazýváno jako PS, PS1) je herní konzole paté generace od společnosti Sony Computer Entertainment. Konzole byla vydána na trh nejprve v Japonsku 3. prosince 1994 a poté i ve zbytku světa v průběhu roku 1995. Tato konzole byla jako první z dnes velmi úspěšné rodiny PlayStation, která se dnes skládá z jak standardních konzolí, tak i přenosných variant.

Balení obsahuje originální krabici, konzoli, SCART, joystick, AV kabel, paměťovou kartu a zdrojový kabel.

Ke konzoli je potřeba použít adaptér a menič napětí z JAP na EU, který není součástí balení.

Konzole přehraje pouze NTSC hry, nikoli PAL (Evropský formát) z důvodu region locku.

Balení obsahuje konzoli, SCART, joystick (v případě, že nemáme barvu na obrázku, přikládáme zpravidla světlejší či černý, též originální), AV kabel, paměťovou kartu a zdrojový kabel.

V případě jakýchkoliv dotazů, požadavků, zájmu o zaslání detailnějších fotografií apod. nás neváhej kontaktovat.

Detailní informace

Detailní popis produktu

PlayStation (též nazýváno jako PS, PS1) je herní konzole paté generace od společnosti Sony Computer Entertainment. Konzole byla vydána na trh nejprve v Japonsku 3. prosince 1994 a poté i ve zbytku světa v průběhu roku 1995. Tato konzole byla jako první z dnes velmi úspěšné rodiny PlayStation, která se dnes skládá z jak standardních konzolí, tak i přenosných variant. Jako součást 5. generace herních konzolí, PlayStation soupeřil s Nintendem 64 a SEGA Saturn. V roce 2000 na trh přišla zmenšená varianta původního modelu nazývána jako PSone. Nahradil tak původní šedý model a jeho jméno bylo upraveno, aby se předešlo nechtěným záměnám s následníkem v již 6. generaci herních konzolí, PlayStation 2.

PlayStation bylo první "zábavné zařízení", kterému se podařilo překonat pomyslnou metu 100 milionů prodaných kusů a to za 9 let a 6 měsíců od jeho uvedení. Reakce na konzoli po vydání byly velmi přívětivé díky kvalitě 3D zobrazení. CEO společnosti Microsoft, Bill Gates, dával přednost této konzoli před konkurencí a jeho slova byly: "Naši herní vývojáři mají toto zařízení od Sony v oblibě."

Konzole PlayStation byla nahrazena PlayStation 2 konzolí, která byla zpětně kompatibilní s videohrami vydanými na tuto konzoli. Poslední kusy PSone byly prodány v zimě roku 2004 než došlo k oficiálnímu ukončení prodeje. Hry pro PlayStation byly prodávány do doby, než Sony ukončila jejich produkci 31. března 2006 – více jak 10 let po uvedení a méně než rok před uvedením PlayStation 3 na trh.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: PlayStation 1
Stav: Použité
Rok vydání: 1994 - 2004
Záruka: 2 roky
Formát: NTSC-J
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
PK Avatar autora | 15.2.2024
Návrat do dětství, perfektní stav a balení, nejde nedoporučit!
5
V Avatar autora | 9.4.2023
Panu Jirkovi a celému týmu PSko bych moc chtěl poděkovat za podporu při výběru této konzole a her pro NTSC, které jsem v minulosti zakoupil.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: