Sega

Sega

Sega Corporation je japonská mezinárodní společnost zabývající se vývojem a vydáváním videoher, arcade her a herního hardwaru. Byla založena 3. června 1960 v Tokiu pod názvem "Service Games" a později se přejmenovala na Sega. 

Herní Konzole: Sega byla jedním z předních výrobců herních konzolí v 80. a 90. letech. Jejich konzole, jako Sega Master System, Sega Genesis (Mega Drive), Sega Saturn a Sega Dreamcast, získaly popularitu po celém světě.

Hry: Sega je známá také svými herními tituly, jako Sonic the Hedgehog, Streets of Rage, Virtua Fighter a mnoho dalších. Sonic the Hedgehog se stal ikonickou postavou a symbolem pro Segu.

Arkády: Sega měla také úspěch ve vývoji a provozování arkádových her. Jejich arkády, jako Virtua Fighter a Out Run, byly významnými hity. Vývojářské Studio: Sega provozuje vlastní herní vývojářská studia, která se podílejí na tvorbě různých žánrů her.

Hardware: Kromě herních konzolí vyrábí Sega také herní automaty, arkády a další herní hardware.

I přes několik významných úspěchů Sega v průběhu let prošla i obdobím finančních obtíží. Dnes se Sega stále angažuje v herním průmyslu a spolupracuje s dalšími vývojáři a vydavateli.

SEGA
Zdroj obrázku: Google.com