Rebellion Developments

Rebellion Developments je britské herní studio, založené v roce 1992 bratry Jasonem a Chrisem Kinglseyovými. Studio je známé svou prací na několika významných herních titulech a sériích, zejména ve světě retro gamingu.

Rebellion se proslavil svými akčními a střílečkami, přičemž jedním z jejich nejznámějších titulů je série Sniper Elite. Tato série se vyznačuje kombinací taktické střelby a stealth prvků, umožňující hráčům prožít role ostřelovače ve druhé světové válce a dalších historických konfliktech.

Dalším klíčovým titulem Rebellionu je Alien vs Predator, který byl vydán v roce 1999. Hra byla chválena pro svou atmosféru a inovativní hratelnost, která umožňuje hráčům převzít role jak Predátora, tak Xenomorpha z populárních filmových sérií.

Rebellion je také známý svým zapojením do vývoje a vydávání herních adaptací komiksových sérií, včetně Judge Dredd a Rogue Trooper. Tato studio v roce 2000 koupilo i vydavatelství 2000 AD, známé svým komiksem Judge Dredd.

Kromě vývoje her se Rebellion věnuje také vydávání her a vlastní více herních studií. Jedná se o studio, které dokáže zachytit esenci retro her a přitom neustále inovovat a rozšiřovat své portfolio.

Rebellion DevelopmentsZdroj obrázku: Wikipedia.com