PlayStation 1 FAT kompletní

Akce Dárek zdarma
3 999 Kč –15 %
PlayStation 1 FAT kompletní
3 999 Kč –15 % 3 399 Kč
Skladem
Možnosti doručení

PlayStation (též nazýváno jako PS, PS1) je herní konzole paté generace od společnosti Sony Computer Entertainment. Konzole byla vydána na trh nejprve v Japonsku 3. prosince 1994 a poté i ve zbytku světa v průběhu roku 1995. Tato konzole byla jako první z dnes velmi úspěšné rodiny PlayStation, která se dnes skládá z jak standardních konzolí, tak i přenosných variant.

Detailní informace

Detailní popis produktu

PlayStation (též nazýváno jako PS, PS1) je herní konzole paté generace od společnosti Sony Computer Entertainment. Konzole byla vydána na trh nejprve v Japonsku 3. prosince 1994 a poté i ve zbytku světa v průběhu roku 1995. Tato konzole byla jako první z dnes velmi úspěšné rodiny PlayStation, která se dnes skládá z jak standardních konzolí, tak i přenosných variant. Jako součást 5. generace herních konzolí, PlayStation soupeřil s Nintendem 64 a SEGA Saturn. V roce 2000 na trh přišla zmenšená varianta původního modelu nazývána jako PSone. Nahradil tak původní šedý model a jeho jméno bylo upraveno, aby se předešlo nechtěným záměnám s následníkem v již 6. generaci herních konzolí, PlayStation 2.

PlayStation bylo první "zábavné zařízení", kterému se podařilo překonat pomyslnou metu 100 milionů prodaných kusů a to za 9 let a 6 měsíců od jeho uvedení. Reakce na konzoli po vydání byly velmi přívětivé díky kvalitě 3D zobrazení. CEO společnosti Microsoft, Bill Gates, dával přednost této konzoli před konkurencí a jeho slova byly: "Naši herní vývojáři mají toto zařízení od Sony v oblibě."

Konzole PlayStation byla nahrazena PlayStation 2 konzolí, která byla zpětně kompatibilní s videohrami vydanými na tuto konzoli. Poslední kusy PSone byly prodány v zimě roku 2004 než došlo k oficiálnímu ukončení prodeje. Hry pro PlayStation byly prodávány do doby, než Sony ukončila jejich produkci 31. března 2006 – více jak 10 let po uvedení a méně než rok před uvedením PlayStation 3 na trh.

Balení obsahuje konzoli, SCART, joystick (v případě, že nemáme barvu na obrázku, přikládáme zpravidla světlější či černý, též originální), AV kabel, paměťovou kartu a zdrojový kabel.

Doplňkové parametry

Kategorie: PlayStation 1
Stav: Použité
Rok vydání: 1994 - 2004
Záruka: 2 roky
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
TP Avatar autora | 22.2.2023
Paráda moc děkuju a určitě doporučím.
5
MP Avatar autora | 1.8.2022
PSko bylo pro syna a ten je spokojený nad míru. Moc děkuji :-)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: