Víš, že nejstarší známá arkádová hra byla "Computer Space"?

Computer Space: První Arkádová Hra

V roce 1971 se na herní scéně objevila první komerčně dostupná arkádová hra s názvem Computer Space. Tato hra byla vytvořena Nolanem Bushnellem a Tedem Dabneyem, kteří později založili společnost Atari. Computer Space byla revoluční a přinesla nový způsob zábavy.

Jak Computer Space fungovala?

  • Design: Computer Space byla inspirována vědeckofantastickými filmy a kosmickými tématy. Hráči ovládali malou kosmickou loď, která se pohybovala ve vesmíru.
  • Ovládání: Ovládání bylo složité. Hráči museli používat tlačítka pro pohyb a střelbu. Nebylo to intuitivní a vyžadovalo trpělivost a dovednost.
  • Komercializace: Computer Space byla prodávána jako samostatný automat, ale nebyla tak úspěšná jako pozdější hry.

Příchod Pongu

O několik let později, v roce 1972, přišel na scénu Pong. Tato jednoduchá hra byla vytvořena Nolanem Bushnellem a Alem Alcornem také pro společnost Atari. Pong byla inspirována stolním tenisem a nabídla hráčům něco mnohem přístupnějšího:

  • Jednoduchost: Pong měla jednoduché ovládání – hráči pouze pohybovali paletkou nahoru a dolů. To bylo snadné pochopit a hrát.
  • Úspěch: Pong se stal obrovským úspěchem. Lidé se tlačili do herních hal, aby si zahráli tento jednoduchý, ale návykový titul.
  • Odkaz na Computer Space: Pong byl vlastně reakcí na neúspěch Computer Space. Bushnell chtěl vytvořit hru, která by byla pro hráče přístupnější a zábavnější.

Dědictví a Nostalgie

I když Computer Space nebyla tak úspěšná jako Pong, má své místo v historii videoher. Je to první krok směrem k arkádovým hrám, které následovaly. A Pong? Pong se stal legendou a jeho jednoduchost a zábava jsou stále oblíbené i dnes.

Takže příště, když se podíváš na arkádový automat, vzpomeňte si na Computer Space a Pong – dvě hry, které změnily navždy herní průmysl :)

Víš, že nejstarší známá arkádová hra byla Computer Space
Zdroj obrázku : Google.com