Neo Geo

Neo Geo je herní konzole a arkádový systém vyvinutý společností SNK (Shin Nihon Kikaku) a uvedený na trh v roce 1990. Byla známa pro svou vysokou kvalitu hardware a schopnost přinášet arkádovou kvalitu přímo do domácností.

Níže jsou klíčové informace o Neo Geo:

Hardware: Neo Geo měla v porovnání s ostatními herními konzolemi své doby výrazně pokročilý hardware. Byla vybavena 16bitovým procesorem a 24bitovým grafickým čipem, což přinášelo vysoký standard vizuální kvality.

Kartuše s hrami: Hry pro Neo Geo byly distribuovány ve velkých kartuších, což bylo neobvyklé v porovnání s konkurenčními konzolemi, které obvykle používaly menší kartuše.

Arkádový systém: Neo Geo bylo také používáno jako arkádový systém, což umožnilo vývojářům vytvářet hry, které mohly být použity jak v arkádách, tak i na domácí konzoli, což přineslo konzistentní herní zážitek.

Snaha o zajištění arkádové kvality: Neo Geo bylo známé svým zaměřením na poskytování arkádové kvality v domácím prostředí. Toto se projevilo v grafice, zvuku a hratelnosti her.

Cena a trh: Neo Geo bylo považováno za luxusní a drahou konzoli, což způsobilo, že bylo méně rozšířené než jiné konzole té doby. Jeho hlavním trhem byly arkády a nadšenci pro arkádové hry.

Ikony her: Některé z nejznámějších her pro Neo Geo zahrnují "Metal Slug," "The King of Fighters" a "Samurai Shodown."

I přes svou relativní vzácnost na trhu si Neo Geo získalo loajální fanouškovskou základnu a udržuje si význam ve světě retro her díky svým vynikajícím hrám a technologickým inovacím.

Neo Geo
Zdroj obrázku: Google.com