Nintendo 64

Nintendo 64 (N64) je herní konzole vyvinutá a vydávaná společností Nintendo. Byla uvedena na trh v roce 1996 a byla první konzolí, která používala kartu paměti s vlastními sloty pro ovladače a podporovala 3D grafiku.

Níže jsou klíčové informace o Nintendo 64:

Hardware: Nintendo 64 bylo postaveno na 64bitovém hardwaru. Obsahovalo procesor MIPS R4300i a grafický akcelerátor Reality Coprocessor. Tato konzole byla známá svou schopností renderovat kvalitní 3D grafiku.

Ovladače: Ovladače Nintendo 64 byly inovativní a obsahovaly analogový joystick, který umožňoval plynulý pohyb postav v 3D prostoru. Tato konzole podporovala až čtyři ovladače najednou.

Karta paměti: Nintendo 64 bylo vybaveno slotem pro kartu paměti, což umožňovalo ukládání her a nastavení. Každý ovladač měl svůj vlastní slot pro kartu paměti.

Herní klasiky: Některé z nejznámějších her pro Nintendo 64 zahrnují "Super Mario 64," "The Legend of Zelda: Ocarina of Time," "GoldenEye 007" a "Mario Kart 64."

Expansion Pak: Nintendo 64 mělo možnost rozšíření pomocí Expansion Paku, což zvyšovalo množství dostupné paměti a umožňovalo spuštění některých her ve vylepšené grafice.

Multiplayer: Díky podpoře až čtyř ovladačů byla Nintendo 64 oblíbená pro multiplayerové hraní her, což bylo v té době inovativní.

Nintendo 64 mělo výrazný vliv na herní průmysl a zůstává milované mezi fanoušky retro her pro své klasické tituly a inovace ve svém designu.

Nintendo 64
Zdroj obrázku: Google.com