Xbox One: Jaké jsou nejlepší hry pro více hráčů [2024]

Vítej ve světě Xbox One, platformě, která přináší nespočet hodin zábavy a vzrušujících dobrodružství. Hry pro více hráčů přinášejí tu nejlepší zábavu, ať už hraješ s přáteli nebo rodinou. Pojď se podívat na ty nejlepší, které Xbox One nabízí.

Akční Dobrodružství

 1. Halo Series:

  Halo Series je ikonická sci-fi střílečka, která se stala jedním z pilířů konzole Xbox díky svému poutavému příběhu a revolučnímu multiplayeru. Série se zaměřuje na postavu Master Chiefa, supersoldáta známého jako Spartan, který se neohroženě postaví různým mimozemským hrozbám, včetně aliance Covenant. Halo je proslulé pro své rozlehlé, detailně zpracované světy a inovativní herní design, který společně s významným přínosem k rozvoji online multiplayeru definoval žánr FPS na konzolích.

  Série je také známá svou hudbou, která dodává příběhu dramatičnost a hloubku. Hra nabízí různorodé multiplayerové režimy, jako jsou týmové bitvy, zápasy na život a na smrt a unikátní kooperativní mise. Tato rozmanitost a kvalita herního zážitku přilákaly miliony fanoušků po celém světě, kteří si oblíbili nejen hru samotnou, ale i  knihy, komiksy a televizní seriály.

  Novější tituly v sérii, jako je Halo Infinite, přinášejí vítané inovace v grafice a hratelnosti, ale stále si zachovávají charakteristický pocit a styl, který si hráči oblíbili. Celkově Halo nejenže ovlivnilo svět videoher, ale vytvořilo i komunitu věrných fanoušků, kteří s napětím očekávají každý nový přírůstek do této legendární série.

 2. Gears of War:

  Gears of War je intenzivní akční série známá svým brutálním a zároveň taktickým bojem, která se odehrává ve zničeném světě. Hráči se ujímají role členů odvážné skupiny vojáků známých jako Gears, kteří bojují proti hrozivé rase nepřátel zvaných Locust. Hra je ceněna pro svůj inovativní krycí systém, která ti umožňuje efektivně se schovávat a plánovat útoky proti nepřátelům. Detailní prostředí spolu s dramatickým příběhem přidávají na intenzitě a ponuré atmosféře hry.

  Gears of War také zavedlo režim kooperace, kde si hráči mohou celé kampaně užít společně s přáteli, což způsobilo revoluci v multiplayerových hrách. Každý díl série rozšiřuje příběh a přináší nové herní prvky, zbraně a nepřátele, čímž udržuje zájem. Vizuálně impozantní efekty a ikonické momenty, jako je použití Lanceru s řetězovou pilou, se staly charakteristickými znaky série.

  Celkově Gears of War představuje klíčový titul pro Xbox, který je známý svou kvalitou, napínavým příběhem a nekompromisní akcí, která tě vtáhne a nepustí až do samého konce.

Sportovní a Závodní

 1. FIFA Series:

  FIFA Series od EA Sports je jednou z nejpopulárnějších a nejdéle běžících fotbalových videoherních sérií na světě, která každoročně přináší nový díl s aktualizacemi týmů, hráčů a lig. Každý nový titul se snaží zlepšit grafiku, realističnost pohybů a herní mechanismy, aby co nejvěrněji zprostředkoval zážitek z fotbalového zápasu. FIFA je známá svým rozsáhlým licencováním, díky kterému nabízí široký výběr reálných týmů, stadionů a hráčů, což ti umožňuje vést své oblíbené týmy k vítězství v různých ligách a turnajích.

  Jednou z nejpopulárnějších funkcí je Ultimate Team, kde buduješ svůj vlastní tým shromažďováním karet hráčů a soutěží v online a offline režimech. FIFA také nabízí režimy jako Kariéra, kde můžeš vést tým jako manažer nebo si vytvořit vlastního hráče a sledovat jeho postup. Hra neustále inovuje a přináší nové prvky, jako jsou vylepšené AI soupeři, taktické možnosti a reálnější pohyby míče.

  FIFA je také známá pro svou komunitu, která se schází online v konkurenčních i přátelských zápasech. V posledních letech série rovněž expandovala do esportu, kde profesionální hráči a týmy soutěží v prestižních turnajích. Celkově FIFA Series zůstává jednou z nejuznávanějších sportovních herních franšíz, která každým rokem přitahuje miliony fanoušků po celém světě díky svému závazku k autentičnosti, inovaci a nekonečnému fotbalovému zážitku.

 2. Forza Horizon:

  Forza Horizon je vysoce ceněná závodní série, která kombinuje otevřený svět s detailním a realistickým modelováním automobilů, poskytující hráčům poutavý a vizuálně ohromující zážitek. Hry série se odehrávají v různých lokacích po celém světě, přičemž každý díl představuje novou exotickou destinaci s jedinečnými silnicemi, krajinami a skvělou atmosférou. Charakteristickým rysem Forza Horizon je svoboda prozkoumávat otevřený svět, nalézat skryté poklady, účastnit se různorodých závodů a výzev, a přizpůsobovat si vozidla.

  Díky široké paletě licencovaných vozů od klasických muscle cars po moderní hyperauta můžeš prozkoumat a závodit s auty svých snů. Hra se také vyznačuje dynamickým počasím a střídáním ročních období, které ovlivňují jízdní podmínky a zážitek z jízdy. Forza Horizon nabízí komplexní systém upgradů a úprav aut, umožňující hráčům detailně přizpůsobit výkon a vzhled svých vozidel.

  Multiplayerový režim a různé online komunitní funkce umožňují hráčům soutěžit, spolupracovat a sdílet zážitky s přáteli a komunitou po celém světě. Série je rovněž známá svým soundtrackem, který perfektně doplňuje rychlou a adrenalinovou jízdu. Celkově Forza Horizon pokračuje v posouvání hranic toho, co může být od otevřeného světového závodu očekáváno, a stává se tak must-have titulem pro všechny fanoušky rychlých kol.

Strategie a Budování

 1. Minecraft:

  Minecraft je revoluční sandboxová hra, která umožňuje hráčům stavět, prozkoumávat a přetvářet svět tvořený z jednoduchých bloků. Od svého vydání se stala jednou z nejpopulárnějších her na světě díky své otevřenosti, kreativitě a neomezeným možnostem. Můžeš se pohybovat v různých biomech, od lesů a pouští po tundru a džungli, sbírat materiály, bojovat s nepřáteli a tvořit složité mechanismy a stavby.

  Minecraft podporuje několik herních módů, včetně režimu přežití, kde musíš získávat zdroje a udržet se naživu proti nepřátelům, a kreativního režimu, kde máš neomezené zdroje a můžeš se soustředit na stavění a tvorbu. Komunita hry je obrovská a neustále rozšiřuje možnosti Minecraftu prostřednictvím modů, map, serverů a herních modifikací.

  Významným aspektem Minecraftu je jeho vzdělávací potenciál; hra se používá ve školách k výuce základů kódování, matematiky, týmové práce a dalších dovedností. Minecraft překračuje hranice jednoduché hry a stává se nástrojem pro výuku, tvorbu a sdílení. Jeho nekonečný svět a neustálé inovace zajišťují, že hra zůstane relevantní a oblíbená mezi hráči všech věkových kategorií.

 2. Civilizace VI:

  Civilizace VI, nejnovější přírůstek do legendární strategické série od Firaxis Games, pokračuje ve své tradici umožňovat hráčům vytvořit a vést civilizaci od kamenné doby až po současnost. Hra přináší nové a vylepšené herní prvky, jako jsou rozšířené možnosti městského plánování, kde budovy zabírají fyzický prostor na mapě, což přináší další strategickou hloubku. Diplomacie a výzkum byly také přepracovány pro poskytnutí bohatších a více dynamických mezihráčových interakcí.

  Jedním z klíčových nových prvků je systém "Agenda" pro AI vedené vůdce, který určuje jejich chování a cíle, dělajíc Civilizaci VI ještě nepředvídatelnější a zábavnější. Hra nabízí několik cest k vítězství, včetně vojenského dobytí, kulturního dominance, technologického pokroku nebo diplomatického vítězství, což ¨ti umožňuje přizpůsobit svůj herní styl.

  S výrazně vylepšenou grafikou, hladkým uživatelským rozhraním a rozšířenými možnostmi pro modding a komunitní obsah, Civilizace VI ti nabízí bohatý a hluboký strategický zážitek, který bude nováčky i veterány lákat k neustálému zdokonalování jejich taktik a strategií vedení civilizace.

Co-op Speciály

 1. Overcooked!:

  Overcooked! je divoká společenská hra, která klade důraz na týmovou spolupráci a rychlé rozhodování v extrémních kuchyňských podmínkách. Hráči se stávají kuchaři v bizarně náročných a často nebezpečných kuchyních, kde musí rychle připravovat jídla, vařit, servírovat a uklízet. Každá úroveň ti přináší nové výzvy, od skluzavky přes překážky až po vaření na pirátské lodi nebo pohybujícím se nákladním autě.

  Komunikace a koordinace jsou klíčové, protože hráči musí pracovat společně, aby efektivně připravovali ingredience, sledovali čas vaření a zabránili kuchyňským katastrofám. Hra je známá svým vysokým tempem a často vede k humorným, ale frustrujícím momentům, kdy se týmy snaží udržet krok s narůstajícími požadavky zákazníků. Overcooked! nabízí jednoduché ovládání, ale hlubokou a náročnou hratelnost, která je snadno pochopitelná i pro nováčky.

  Série se rychle stala oblíbenou díky svému unikátnímu přístupu ke kooperativním hrám a schopnosti proměnit běžnou kuchyňskou rutinu v extrémní a zábavný zážitek. Ať už hrajete s přáteli nebo rodinou, Overcooked! ti garantuje spoustu smíchu, křiku a možná i trochu zdravé rivality, když se snažíš dosáhnout nejvyššího skóre a získat všechny hvězdy. Hra je dostupná na různých platformách a nabízí i pokračování, Overcooked! 2, které přináší nové úrovně, charaktery a vylepšený online multiplayer.

 2. A Way Out:

  A Way Out je unikátní kooperativní hra od Hazelight Studios, která se zaměřuje výhradně na split-screen spolupráci mezi dvěma hráči, buď online nebo lokálně. Příběh sleduje dva vězně, Lea a Vincenta, kteří se musí spojit, aby uprchli z vězení a pokračovali ve svých osobních cestách. Každý hráč ovládá jednu z postav, přičemž obě musí spolupracovat na řešení hádanek, překonávání překážek a vzájemné pomoci v jejich útěku a cestě za svobodou.

  Hra je známá svým emotivním vyprávěním a způsobem, jakým integruje herní mechanismy do příběhu, posilující pouto a spolupráci mezi hráči. Scénáře se plynule mění od intenzivních úniků a honiček po klidné momenty, kde se postavy mohou vzájemně poznávat a prohlubovat svůj vztah. Dialogy a rozhodování v průběhu hry přidávají na hloubce charakterů a ovlivňují průběh a výsledek příběhu.

  A Way Out se odvážně vymyká běžným herním konvencím tím, že vyžaduje dva hráče pro hraní, což je v dnešní době "jednoho hráče" neobvyklé, ale přináší ti zcela unikátní zážitek. Vizuálně je hra atraktivní s důrazem na kinematografii a režii, které přispívají k ponoření do příběhu a atmosféry hry. A Way Out je chválena za svůj inovativní přístup ke kooperativnímu hraní a schopnost vytvořit napínavý a emocionálně rezonující příběh, který hráče nejen baví, ale i spojuje.

Závěr

Xbox One nabízí širokou paletu her pro více hráčů, od intenzivních akčních stříleček až po klidné strategické hry. Ať už preferuješ rychlou akci, taktické plánování, nebo kreativní stavění, na této platformě najdeš hru, která tobě a tvým přátelům přinese hodiny a hodiny zábavy.

419484709_285842717823989_1046545884630142373_n