Raspberry Pi a Recalbox: Ultimátní kombinace pro retro gaming

Ahoj, milovníci retro her!

Dnes se podíváme na skvělou kombinaci pro všechny, kdo milují retro hry: Raspberry Pi a Recalbox. Toto duo ti umožní vytvořit si vlastní retro herní konzoli, na které můžeš hrát širokou škálu her z různých starších herních systémů.

1. Co je Raspberry Pi:

 • Představení: Raspberry Pi je malý a relativně výkonný počítač (čti jako poměrně dost muziky za málo peněz :)), který se vyznačuje svou flexibilitou a nízkou cenou. Díky své velikosti a výkonu je ideální pro DIY (do it yourself - udělej si sám) projekty, včetně retro herních stanic.
 • Možnosti využití: Kromě běžných počítačových úloh lze Raspberry Pi použít pro různé projekty, od výukových aplikací, po multimediální centra, přes Minecraft server a samozřejmě pro retro gaming.

2. Co je Recalbox a jak funguje:

 • Představení: Recalbox je operační systém zaměřený na retro hry, který umožňuje emulovat širokou škálu herních konzolí. Dalšími systémy pro Raspberry jsou např. Retro Pie, Lakka nebo Batocera.
 • Funkce a kompatibilita: Recalbox podporuje emulaci mnoha různých herních systémů, od klasických konzolí jako NES, SNES, až po PlayStation 1, PlayStation 2 (až od RPi 5) a mnoho dalších. Je uživatelsky přívětivý a snadno konfigurovatelný.

3. Jak nastavit Raspberry Pi s Recalboxem:

 • Krok za Krokem návod nalezneš zde.

4. Proč je tato kombinace skvělá pro retro gaming:

 • Dostupnost a nízká cena: Jednou z hlavních výhod Raspberry Pi je jeho dostupnost a nízká cena. Umožňuje to vstup do světa retro gamingu bez potřeby investovat do drahých konzolí nebo herních PC.
 • Široká škála podporovaných her: Recalbox podporuje emulaci mnoha různých herních platform, což ti umožní hrát tisíce her z různých konzolí a herních systémů - od klasických arkád až po pokročilejší konzole.
 • Snadná konfigurace a uživatelská přívětivost: Recalbox je navržen tak, aby byl co nejvíce uživatelsky přívětivý. Jeho jednoduché grafické rozhraní a intuitivní nastavení znamenají, že i méně technicky zdatní uživatelé mohou snadno nastavit a začít hrát.

Přizpůsobení a rozšiřitelnost:

 • Individuální přizpůsobení: Raspberry Pi a Recalbox ti umožňují plně přizpůsobit svůj herní systém. Můžeš přidávat nové emulátory, upravovat herní knihovnu a dokonce měnit uživatelské rozhraní podle svých preferencí.
 • Rozšiřitelnost a upgrade: Díky otevřené povaze Raspberry Pi můžeš snadno rozšiřovat a vylepšovat svůj systém. To zahrnuje přidávání dalšího úložiště pro hry, vylepšení hardwaru pro zvýšení výkonu nebo připojení různých typů herních ovladačů a doplňků.

Komunitní podpora a zdroje:

 • Aktivní komunity: Jak Raspberry Pi, tak Recalbox mají rozsáhlé a aktivní online komunity. Najdeš zde spoustu návodů, tipů a triků od ostatních nadšenců, které ti pomohou s jakýmkoli problémem nebo dotazem.
 • Dostupné zdroje: Existují stovky webů, fór a YouTube kanálů věnovaných Raspberry Pi a Recalboxu, které nabízejí cenné informace, návody a podporu pro začátečníky i pokročilé uživatele.

5. Jaké hry můžeš hrát:

6. Jak přidat a spravovat hry:

 • Přidávání her do Recalboxu: Pro přidání her do svého systému můžeš jednoduše vložit ROM soubory do složky "roms" na SD kartě nebo je přenést přes síťové připojení. Recalbox podporuje drag-and-drop funkci pro snadné přidávání her.
 • Správa a organizace her: Recalbox nabízí snadný způsob, jak organizovat a spravovat tvou herní knihovnu. Můžeš třídit hry podle systému, žánru, oblíbenosti a dalších kritérií. Také můžeš přidávat vlastní obaly a informace o hrách pro lepší přehlednost.

Využití herních ovladačů a periferií:

 • Kompatibilita s ovladači: Recalbox je kompatibilní s mnoha různými druhy herních ovladačů, včetně USB a Bluetooth ovladačů. To ti umožňuje použít oblíbené ovladače pro autentičtější herní zážitek.
 • Příslušenství a doplňky: Kromě ovladačů můžeš připojit i další herní doplňky, jako jsou arkádové joysticky, taneční podložky nebo dokonce light guns pro specifické herní zážitky (kdo by si po letech nechtěl zahrát Duck Hunt, že? :)).

Závěr: S Raspberry Pi a Recalboxem můžeš snadno oživit klasické herní zážitky přímo ve svém obývacím pokoji. Tato kombinace ti nabízí skvělý způsob, jak si užít oblíbené retro hry s moderním dotekem. Ať už jsi zkušený hráč nebo jen hledáš způsob, jak zažít nostalgie starých her, Raspberry Pi a Recalbox jsou pro tebe ideálním řešením!

Raspberry Pi a Recalbox Ultimátní kombinace pro retro gaming [2024]
Zdroj obrázku: Google.com