Sega Mega Drive

Sega Mega Drive, známá v Severní Americe jako Sega Genesis, je 16bitová domácí videoherní konzole vyvinutá a vydaná společností Sega. Uvedena na trh byla poprvé v Japonsku v roce 1988, v Severní Americe v roce 1989 a v dalších regionech krátce poté. Sega Genesis (Sega Mega Drive) se proslavila svým významným vlivem na herní průmysl v pozdních 80. a raných 90. letech.

Konzole získala popularitu díky své inovativní grafice a zvukovým schopnostem, které v době svého uvedení představovaly významný pokrok ve srovnání s konkurenčními systémy. Mezi nejvýznamnější hry patřily Sonic the Hedgehog, Streets of Rage a Mortal Kombat.

Jedním z klíčových aspektů Sega Genesis byla její schopnost konkurovat Nintendo Entertainment System (NES) a později Super Nintendo Entertainment System (SNES) v období známém jako "válka konzolí". Sega úspěšně využila marketingových strategií zaměřených na starší hráče a zdůrazňovala svůj "chladnější" image, což jí pomohlo získat významnou popularitu v Severní Americe.

Sega Genesis byla také průkopníkem v oblasti rozšiřitelných hardwarových doplňků, jako jsou Sega CD a Sega 32X, které rozšiřovaly její funkčnost a herní možnosti.

Jejím následovníkem je Sega Mega Drive 2.

Sega GenesisZdroj obrázku: Google.com