Sega Saturn

Sega Saturn byla herní konzole vyvinutá a vydávaná společností Sega. Byla uvedena na trh v roce 1994 a měla za cíl být nástupcem úspěšné konzole Sega Genesis (Sega Mega Drive).

Níže jsou klíčové informace o Sega Saturn:

Hardware: Sega Saturn byla postavena na 32bitovém hardwaru. Obsahovala dvouprocesorový systém (SH-2) a grafický procesor (VDP1 a VDP2). Tato konzole byla technologicky pokročilá, ale obtížnější pro vývojáře ve srovnání s konkurenčními konzolemi té doby.

Média: Hry pro Sega Saturn byly distribuovány na CD-ROM, což umožnilo větší kapacitu dat ve srovnání s konkurenčními hrami na cartridge.

Ovladače: Sega Saturn používala ovladače s analogovým joystickem a ergonomickým designem. Ovladače měly také tlačítka L a R na zadní straně.

Herní katalog: Sega Saturn měla bohatý herní katalog, zahrnující různé žánry jako RPG, akční a sportovní hry. Některé známé tituly zahrnují "Virtua Fighter," "Nights into Dreams" a "Panzer Dragoon Saga."

Online hraní: Sega Saturn měla rozšíření NetLink, které umožňovalo hráčům hrát některé hry online, což bylo v té době inovativní.

Konkurence: Sega Saturn se musela vypořádat s tvrdou konkurencí, zejména s konzolemi Sony PlayStation a Nintendo 64. Překvapivé uvedení na trh bez předchozího oznámení na některých trzích přispělo k začátku obtížného období.

Navzdory některým obtížím byla Sega Saturn ceněna pro svůj herní katalog a některé inovace v průmyslu, ale nedokázala dosáhnout takového komerčního úspěchu jako její předchůdce Sega Genesis (Sega Mega Drive).

Sega Saturn